Geocachers on Tour

Spanje - 2026

Maart 2026
S'Agaro

En we zijn terug in S’Agaro. Eén van de eerste dingen die we doen in onze favoriete regio, is kijken of er nieuwe geocaches liggen. In de buurt ligt een nieuwe labcache ‘Parc dels Estanys’. Het is een beetje een saaie labcache. De vragen zijn niet boeiend en de labcache heeft absoluut geen geografische, historische of culturele meerwaarde. Niet dat dat altijd moet, maar het is gewoon leuk om via een labcache ook iets bij te leren. 
We fietsen ook richting Palafrugell want op de via verde, Ruta del Tren Petit, liggen een aantal nieuwe geocaches. Sommigen goed te vinden, anderen wat moeilijk en een paar zelfs helemaal niet. Het kan de pret niet bederven want het is een leuke fietstocht- en geocachetoer. Als we ’s avonds thuis komen hebben we meer dan 40 km gefietst en een aantal nieuwe smileys op de kaart 🙂

Maart 2026
Sant Feliu de Guixols

Als we in S’Agaro aankomen zien we dat er een nieuwe mystery ligt. Joventuts hitlerianes a Sant Feliu de Guixols. Een speciaal onderwerp EN moeilijkheid 5. Dat is niet niks. Suzette bijt zich vast in deze interessante cache die de geschiedenis vertelt over de hitlerjeugd in Sant Feliu. Het zijn 15 vragen en zoals de moeilijkheidsgraad aangeeft zijn de antwoorden niet makkelijk te vinden. Een First to find zit er niet in. Deze is gevonden door iemand van hier in de buurt waarschijnlijk. Kennis van het Catalaans is natuurlijk meegenomen. Suzette geeft niet op en is uren en uren bezig met het zoeken naar de oplossing. Chapeau voor haar want dat soort mysteries is niet echt mijn ding. Na lang zoeken en veel vloeken zijn alle vragen juist beantwoord en krijgt ze de finale coördinaten. En wat blijkt ? Het huis waar de cache ligt, het huis waar ook de Hitlerjeugd zat, ligt net om de hoek van waar wij met de camper staan. En een leuk extraatje : de eigenares van de camperplaats heeft dit stukje grond gekocht van de eigenaar van het huis. Zij vond het huis altijd een beetje een rare sfeer uitademen maar ze kende het verhaal erachter niet. 
Het doosje zelf was snel gevonden. We worden beloond met een Second to find.